„Matematyka od zawsze była dla mnie najważniejszym przedmiotem – może dlatego, że mój rodzinny dom „pachniał” matematyką. Moja mama, wybitny nauczyciel matematyki, wspaniały pedagog, ulubienica uczniów, przynosiła ją codziennie do domu.

Moje dzieciństwo to przyglądanie się jak tłumaczy problemy matematyczne swoim uczniom w szkole (brałam udział w Jej lekcjach), obserwowanie jak sprawdza sprawdziany i kartkówki, jak wspólnie z moim bratem (z wykształcenia ekonomistą i statystykiem) rozwiązuje ciekawe zadania. Często siedziałam wraz z nimi i udawałam, że rozumiem o czym mówią – czułam się wtedy taka mądra, choć byłam jeszcze dzieckiem, a mój brat studentem.

Minęło kilka lat. Poszłam w ślady mamy. Skończyłam matematykę na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od teraz mogłam nauczać w szkole – to było moje największe marzenie…

Od czasu ukończenia studiów minęło kilkanaście lat. Wiele rzeczy się zmieniło, prócz jednej – wciąż uważam, że matematyka jest najważniejszym przedmiotem. Dlaczego? Bo jeśli jest właściwie prowadzona przez nauczyciela, to uczy myśleć! Myśleć analitycznie, znajdować wiele metod rozwiązań tego samego problemu, pokazuje różne perspektywy, pomaga lepiej zrozumieć inne przedmioty ścisłe jak chociażby chemię czy fizykę. I wiecie co się okazuje? Osoba, która zaczyna rozumieć matematykę, dostaje skrzydeł, staje się pewniejsza siebie, i nie dość, że przestaje się jej bać, to jeszcze zaczyna ją lubić.

Świat matematyki to świat poukładany, ale nie wolny od paradoksów, dlatego nawet artystyczne dusze, humaniści mogą odkryć w niej piękno.

Matematyka to nie tylko liczby, procenty, figury – to umiejętność zastanawiania się, analizowania problemu, wybierania najlepszych rozwiązań. I właśnie dlatego uczy także życia…
Centrum Nauki Omega wyrosło na matematyce. To zawsze będzie tutaj najważniejszy przedmiot – bo to mój ukochany przemiot :)”

Wioletta Wojda

 

Korepetycje z matematyki z Wiolettą Wojdą przeznaczone są dla najbardziej wymagających uczniów .

Proponujemy następujące pakiety godzinowe korepetycji z matematyki:

  • 4 spotkania w miesiącu, każde po 2 godziny lekcyjne
  • 8 spotkań w miesiącu, każde po 2 godziny lekcyjne
  • 4 spotkania w miesiącu, każde po 3 godziny lekcyjne
  • NOWOŚĆ: chcesz uczyć się z kolegą/koleżanką – wybierz naukę w parach.